Bildirimler
Tümünü temizle

Dönüşler.  

evrenbrg
Gönderiler: 2
Registered
(@evrenbrg)
Yeni Üye

Decatlon oxelo fish classic longboardım var. Yeni yeni öğrenme arifesindeyim dönüşler konusunda problem yaşıyorum. Problemden kastım hep dönüşleri geniş almak zorunda kalıyorum. Daha keskin dar dönüşleri nasıl yapabilirim?

2 Yanıt
Doruk
Gönderiler: 15
Admin
(@doruk_urgun)
Yönetici

Selam bro,

Anladigim kadariyla bu spora baya yenisin, lakin bunun hicbir sakincasi yoktur, iyiki aramiza katilmissin. Oncelikle boardunda tail kismi var diye gordum arastirirken. Geleneksel kaykaydan gelen bir hareket vardir, adi "tik tak." Tik tak'in amaci daha keskin donusler yapmanin yaninda dengeni koruyabilmek ve ayni sekilde hizini koruyabilmek. Tik tak yapabilmek icin tail dedigimiz tahtanin kuyruk kismina basip on ayaginla tahtaya yon vermektir. Adindan da anlasilacagi uzere tik, tak, tik, tak (sag, sol, sag, sol). Bunu oturtursan sorun yasamayacagina inaniyorum. Bu egzersiz tahtanin ustunde rahat hareket etmene yardimci olacaktir. 

Tik tak nasil yapilir videosu: https://www.youtube.com/watch?v=VUzDQKBwmRg

Fakat hala sorun yasiyorsan eger, bir t-tool ya da dogru olculerdeki lokma yardimiyla kingpin'in ustundeki somunu biraz gevsetebilirsin. Bu sana tahtadan daha cok oynaklik kazanmani ve daha rahat carve yapmani saglayacaktir.

Baska sorun olursa yazarsin

Kolay gelsin

Cevap
evrenbrg
Gönderiler: 2
Registered
(@evrenbrg)
Yeni Üye

Çok teşekkürler. Bu hareketi bir kaç kez denemiştim. Benim için şimdilik biraz zor ama deneyeceğim. İsminin bu olduğunu bilmiyordum. Lokmayla vidaları biraz gevşettim ama çok ta işime yaramadı. Ben bu hareketi deneyeyim biraz. Teşekkürler.

Cevap
Paylaş: